Peter Pellegrini sa v nedávnom príhovore na sociálnej sieti vyjadril aj k osobe ministra financií Igora Matoviča, ktorého vyzval k odstúpeniu. Dôvodom má byť nákup antigénových testov firmou Eurolambda, ktorá sídli v Trnave. O údajnom prepojení prehovorila hovorkyňa súčasného premiéra.

Peter Pellegrini sa nedávno rozohnil v príhovore na sociálnej sieti, keď zaútočil na osobu ministra financií Igora Matoviča. Politika obvinil z možných prepojení na trnavskú firmu Eurolab Lambda, ktorá nakúpila antigénové testy počas pandémie. K týmto slovám sa ale vyjadril premiér Eduard Heger, ktorý poslal cez svoju hovorkyňu Ľubicu Janíkovú jasné stanovisko.

Podľa informácií portálu Ereport Úrad vlády odmietol akékoľvek zarábanie na týchto zákazkách. „Jediné spojenie medzi Igorom Matovičom a predmetnou firmou je, že majú svoje bydlisko, respektíve sídlo v Trnave,” uviedla. Zároveň ale pripomenula, že takéto praktiky sú skôr typické pre vládu za čias Pellegriniho a Fica.

Dôkazom je celá plejáda ich nominantov, ktorí sa dnes navzájom udávajú a sedia obvinení v kolúznej väzbe. Pánovi Ficovi a Pellegrinimu treba pripomenúť bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv, pána Kičuru, ktorý mal svoj pochybný poklad uložený v zlatých tehličkách a dnes je trestne stíhaný. Obom odporúčame, aby spolupracovali s políciou pri odhaľovaní trestnej činnosti svojich nominantov,” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: FB/Extra plus, Igor Matovic