Naša justícia a polícia sa opäť vyznamenali, keď si nechali pomedzi prsty vykĺznuť obvineného šéfa východoslovenského podsvetia, Roberta Okoličányho. Jeho definitívny rozsudok v znení doživotného väzenia padol už v stredu a práve odvtedy sa po ňom náhle zľahla zem. Nič neočakávané, však? 

Róbert Okoličány, ktorý je považovaný za obávaného mafiánskeho bossa, má toho spolu so svojimi komplicmi a kumpánmi viac než dosť. V spisoch zo súdneho procesu, ktorý sa  voči tejto zločineckej skupine ťahá už od roku 2007 a má za sebou viac ako 130 pojednávaní, zaznamenaných na takmer 20-tisíc stranách, figurujú také obvinenia ako založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej a teroristickej skupiny, viacerých vrážd, nedovoleného ozbrojovania, lúpeže, vydierania, krádeže, poškodzovanie cudzej veci.

Je vôbec nemysliteľné, že človek s takým pestrým trestným registrom sa vôbec mohol slobodne pohybovať. Mal byť už dávno za mrežami, či aspoň vo vyšetrovacej väzbe!

Pravdou však je, že polícia aj predpokladala takýto vývoj situácie, a ostro sledovala jeho pohyb, no bohužiaľ, neúspešne. Obávaný Robert sa rozhodol zahrať si hru na schovávačku a zatiaľ čo sa zodpovední smažia vo vlastnom pote, obvinení Róbet Okoličány sa už pravdepodobne vyhrieva na slnečnej pláži.

Nahnevaní Slováci chcú vysvetlenie a pýtajú sa ako sa toto mohlo stáť? Zarážajúci je i fakt, že sa pán Okoličány ešte deň pred hlavným súdnym pojednávaním zdržiaval na východnom Slovensku, odkiaľ sa náhle záhadne vyparil.

Polícia však odmieta za vzniknutú situáciu prevziať zodpovednosť a tvrdí, že jej jednanie bolo v súlade so zákonom a v dannej veci konala dokonca proaktívne. Vo svojom poste, ktorí zavesila na svoju facebookovskú stránku sa ohradzuje tým, že už opäť verejnosť bezdôvodne útočí na príslušníkov zákona.

To však nie je všetko! 

Zdá sa, že Róbert Okoličány si zatiaľ vôbec nemusí robiť starosti, pretože vďaka dodržiavaniu zjavne neefektívnych legislatívnych postupov, na neho nebude možné nasledujúce dni, či dokonca týždne, vydať európsky a ani medzinárodný zatykač. Akoby toho nebolo málo na zoznam hľadaných pribudol aj ďalšie meno z tejto organizovanej skupiny a to Jozef Leško, ktorému súd vymeral 24,5 roka odňatia slobody.

Ktovie ako sa tento pingpong obvinení medzi políciou a prokurátorov skonči.

Prečítajte si tiež: Tomáš Drucker rozhodol o osude šéfa polície Tibora Gašpara: Šokujúci zvrat plný otáznikov!

Zdroj:  denníkN, tvnoviny.sk| Foto: facebook, pixabay