Aktuálne: Čísla (NE)pripravenosti Slovenska na testovanie!

Dátum:

Už o pár hodín naplno vypukne celá operácia testovania Slovákov na koronavírus, avšak kapacity personálu nie sú ešte ani v túto večernú hodinu doplnené. Aj napriek Matovičovým snahám o nadštandardné finančné ohodnotenie 500 € pre každého zdravotníka slúžiaceho v oba víkendové dni na niektorom z odberných miest, sa požadovaný stav stále nešplná k úspešným 100 %.

Už o pár hodín odštartuje v okresoch po celom Slovensku najväčšia logistická operácia v histórii krajiny, cieľom ktorej je prezistiť stav infekčných občanov na koronavírus. Ako uviedol Igor Matovič na sociálnej sieti, naplnenosť tímov mimo zdravotníkov sa už vyšplhala k vytúženým 100 %, avšak stále ostáva otázne, kto bude výtery vlastne praktizovať. Zdravotníckeho personálu majú totiž regióny aj v túto hodinu, skutočne krátky čas pred spustením projektu, žalostne málo, konkrétne je pokrytý na 73 %.

Odberným miestam stále chýba viac ako štvrtina odborníkov, a kým sa k nám chystá výpomoc zo zahraničia, vláda naďalej vyzýva všetkych zdravotníkov ku konaniu. „Každú hodinu pribúdajú desiatky a desiatky ďalších zdravotníkov. Vojačky a vojaci idú na 120 % a verím, že do rána bude absolútna väčšina odberných tímov pripravená na spustenie najväčšej záchrannej misie na Slovensku,“ uviedol premiér, pričom Ozbrojeným silám vyjadril obrovské „ďakujem“ pre ich mimoriadne nasadenie a priam heroický výkon. K situácii ohľadom testovania sa vyjadrila i prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá chce zrušiť…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/ Igor Matovic

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...