Počas trvania najdlhšej koaličnej krízy v histórii sa premiér Igor Matovič držal stranou, ako sám tvrdí, vzal si rady kritikov k srdcu a sociálnych sietí sa na istý čas stránil. Najnovšie ale prichádza s vyjadrením, ktorým znova poukazuje na vinníkov celej situácie. 

Predseda rozpadajúcej sa vlády tvrdí, že je to práve SaS, ktorá odmieta splniť všetky podmienky pre fungovanie budúcej koalície. Síce ich ministri podali demisie, ale Richard Sulík sa nevie preniesť cez fakt, že by sa do významnej pozície nevrátil naspäť.

,,Včera večer nakoniec naveľa naveľa na doprosovanie sa Borisa Kollára Richard Sulík prišiel na koaličné rokovanie a po dvoch vetách v duchu: „Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja.“ a „Alebo, z budúcej vlády musia odísť všetci traja predsedovia strán.“ … opäť po pár minútach odišiel. Dnes večer sme zvolali z našej strany už posledné stretnutie štyroch strán, ale obávam sa, že Richard Sulík bude stále na svojej stoličke trvať,“ prináša informácie zo zákulisia dohôd.

Ďalej tiež hovorí, že pred stranami OĽANO, Sme rodina a Za ľudí stojí úloha dohodnúť sa na trojkoalíci. ,,Jasné bude to náročnejšie v parlamente, ale osobne verím, že taká koalícia môže urobiť kopu dobrej práce. Môj záväzok odísť z postu predsedu vlády, samozrejme, platí. Treba k tomu už len malý krôčik – spísať dohodu, že naše požiadavky budú rekonštruovanou koalíciou naplnené,“ dodáva na záver.
Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič