Slováci, ktorí sa chystajú nielen naspäť do krajiny, ale aj na dovolenku, momentálne bojujú s protipandemickými pravidlami, ktoré sa neustále menia. Momentálne dochádza k ďalšej zmene, pričom osoby, ktoré podstúpili prvú dávku vakcíny pred 9. júlom, už musia ísť taktiež do karantény.

V sobotu (31. júla) vyšlo v zbierke zákonov uznesenie Ústavného súdu SR, pričom bolo zverejnené na portáli právnych predpisov www.slov-lex.sk. „Ústavný súd zverejnením uznesenia pozastavil časť paragrafu 9 vyhlášky ÚVZ SR č. 231 o prechodnom ustanovení pre osoby po prvej dávke vakcíny, ktorú absolvovali do 9. júla. Pôvodne mohli ukončiť karanténu hneď v prvý deň po obdržaní negatívneho výsledku testu na COVID-19. Toto prechodné obdobie malo platiť do pondelka 2. augusta, zverejnením uznesenia Ústavného súdu SR však prestalo platiť už v sobotu,“ uviedol Marek Eliáš z komunikačného odboru ÚVZ SR.

Ako dodal, aktuálne musia tieto osoby podstúpiť po vstupe na Slovensko domácu karanténu s tým, že najskôr na piaty deň môžu absolvovať PCR test. V prípade, že je výsledok negatívny, karanténa sa im končí. Ostatné opatrenia ohľadom režimu na hraniciach ostávaju v platnosti bez zmien.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3, ÚVZSR | Foto: FB/PSR