Druhá vlna pandémie koronavírusu na Slovensku udrela v plnej sile a na prelome rokov 2020 a 2021 a nemocnice čelili nevídaným náporom pacientov. Či sa bude podobný scenár opakovať aj tento rok a ako Slováci strávia tohtoročné Vianoce, odhadoval v relácií denníka Pravda „Ide o pravdu“ minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Podľa ministra zdravotníctva by mali byt Vianoce 2021 skutočne štastné a veselé. Sviatky pokoja a kľudu by mali byť podľa Lengvarského už bezvírusové. Podľa analýz Zdravotníckeho inštitútu by malo k prudkému nárastu prípadov dôjsť už na konci semptembra.

Skúsenosti zdravotníkov, ktorí čelili vysokému náporu pacientov v druhej vlne koronavírusu, by sa podľa Lengvarského už nemali zopakovať. Nárast prípadov by mal dôjsť iba v oblastiach s nízkou zaočkovanosťou, a teda na Kysuciach, Gemeri a na východnom Slovensku.

Lengvarský dokonca vyjadril presvedčenie, že v novembri by si už malo Slovensko od ochorenia Covid 19 naplno vydýchnuť: „Vzhľadom k tomu, že ten Delta variant je oveľa infekčnejší, tak dochádza k prudkému vzostupu počtu prípadov lebo tam to šírenie je rýchlejšie ale súčasne tým dochádza aj k rýchlejšiemu premoreniu populácie a tým pádom aj to odoznievanie je veľmi rýchle,“ povedal v relácií „Ide o pravdu“ minister zdravotníctva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Ide o Pravdu | Foto: IG/ministerstvo_zdravotnictva_sr