AKTUÁLNE: Minister školstva potvrdil otázku otvárania škôl v januári!

Dátum:

Mimoriadne závažná otázka znovuotvorenia škôl po dištančnom roku 2020 prišla na scénu s odpoveďou. Po odporúčaní konzília epidemiológov, hlavného hygienika a ministerstva zdravotíctva sa verejnosť dozvedá zásadnú správu. Branislav Gröhling informuje o otázke otvárania škôl!

Minister školstva v pondelok v podvečerných hodinách informoval verejnosť o verdikte otázky prinavrátenia študentov do školských lavíc. „Od 11. januára idú dištančne 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a SŠ. dištančne,“ uvádza Gröhling v príspevku na sociálnej sieti. Materské školy budú fungovať iba pre deti, ktorých zákonní zástupcovia nemôžu vykonávať prácu z domu.

Minister školstva pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu však odporúča zriaďovateľom zabezpečiť školskú dochádzku pre deti zdravotníkov a rodičov z kritickej infraštruktúry. Gröhling verí, že od 18. januára budú znovuotvorené materské školy a žiaci prvého stupňa sa vrátia späť do školských lavíc. Od 25. januára by mala byť prezenčná výučba dostupná pre všetkých študentov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Druhá vlna koronavírusu bola natoľko vážna, že žiaci 2. stupňa základných škôl a stredoškoláci sa od 26. októbra 2020 vzdelávajú dištančne. Brány všetkých zariadení sa mali pôvodne otvoriť 27. novembra za sprísnených protipandemických opatrení. Ústredný krízový štáb však odmietol tri návrhy návratu detí do škôl zo strany ministerstva školstva. Najnovší dátum prezenčnej výučby bol určený na 11. januára 2021, avšak tento termín do platnosti prišiel iba pre formu dištančnú. Všetci študenti by mali byť v prezenčej forme štúdia až od 25. januára.

Celé vyjadrenie ministra školstva:

Zdroj: FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny | Foto: canvas.com, IG/branislavgrohling

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...