Robert Kaliňák podal svoje vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii na tlačovej konferencii v pondelok, ktorá začala 10.20 h. Už je isté to, či na poste podpredsedu vlády a ministra končí alebo zostáva.

Robert Kaliňák podal svoje vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Okrem toho všetci očakávali aj jeho vyjadrenie k tomu, či sa rozhodne podať demisiu. A Kaliňák sa skutočne rozhodol. Už je isté, že na poste podpredsedu vlády i na poste ministra vnútra KONČÍ. “Rozhodol som sa, že na funkciu podpredsedu vlády a funkciu ministra vnútra REZIGNUJEM,” povedal jasne. Spravil tak vraj kvôli tomu, že si myslí, že jeho rezignácia môže prispieť k politickej stabilite.

“Pred dvoma týždňami sa stala brutálna vražda dvoch malých ľudí. Pre ministra vnútra existuje len jedno riešenie. A to je vyšetriť vraždu, postaviť pred súd jej páchateľov, prípadných objednávateľov,” povedal na margo vraždy Jána a Martiny. Je si vedomý toho, že spoločenská situácia sa medzičasom vyhrotila. Tvrdí však, že je dôležité, aby mala polícia dostatok priestoru pre vyšetrovanie. Je presvedčený, že vraždu sa podarí vyriešiť, pracuje podľa neho na tom najlepší možný tím. “Vražda dvoch mladých ľudí je pre mňa vec, s ktorou sa viem len veľmi ťažko vysporiadať,” priznal. Poďakoval sa všetkým policajtom, hasičom či záchranárom za roky tvrdej práce.

Celá tlačová konferencia Roberta Kaliňáka


Zdroj: Youtube | Foto: Youtube