Od skorého rána zasahuje NAKA s vyšetrovacím tímom Hmla akciou pod názvom Búrka. Medzi približne dvadsiatimi zadržanými ľuďmi skončila aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.

NAKA má od stredajšieho rána plné ruky práce. Vyšetrovací tím Hmla zatkol v rámci akcie pod názvom Búrka približne dvadsiatich ľudí, medzi nimi aj mimoriadne známe mená. Všetci skončia na výsluchu v Nitre, kam priviezli eskortou aj obvineného Mariana Kočnera.

Medzi zatknutými je podľa informácií portálu Tvnoviny sudkyňa Denisa Cviková, Zuzana Maruniaková, Miriam Repáková či šéf Okresného súdu Bratislava V Dušan Srogončík, ktorých mená sa objavili v Threeme v súvislosti s kauzou zmenky. Bývalý sudca Vladimír Sklenka chýba, keďže má údajne spolupracovať s políciou.

Do Nitry už v putách priviezli aj bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, ktorá sa okrem iného preslávila výrokom o 2 500 eurách, spolu so sestrou Andreou Haitovou. Boli obvinené rovnako ako Kočner zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, korupcie a zasahovania do nezávislosti súdov. Niektorí zo zadržaných budú vyšetrovaní vo väzbe. Stíhanie uvedených osôb sa bude opierať nielen o komunikáciu v Threeme, ale aj o svedecké výpovede.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<