AKTUÁLNE! NAKA zasahuje vo firme Arca, v ktorej investovala Matovičová!

Dátum:

NAKA má v týchto chvíľach zasahovať v spoločnosti Arca Investments na Plynárenskej ulici v Bratislave. Práve táto spoločnosť bola na pretrase kvôli problémom s vyplatením veriteľov ako aj investíciám Matovičovej manželky Pavlíny.

Pred pár mesiacmi spustil Robert Fico kauzu okolo investovania Pavlíny Matovičovej do spoločnosti Arca. Hovorilo sa o tom, že premiérova manželka mala vložiť do Arca Capital 10 miliónov eur a na základe upozornení sa mohla dostať k svojim peniazom pred vypuknutím krízy a zvýhodniť svoje postavenie voči iným nevyplateným veriteľom. Voči týmto tvrdeniam sa ostro ohradil samotný Igor Matovič. Na tlačovej besede vtedy uviedol, že manželka vložila tri zmenky po 200-tisíc eur do spoločnosti Arca Investments a toho času bola stále na zozname veriteľov spolu s ostatnými.

Matovič upozornil, že to mohol byť práve Fico či Pellegrini, ktorí mohli ako expremiéri po upozorneniach zabrániť nešťastnej situácií v Arce a predísť tomu, aby sa veritelia nemohli dostať k svojim peniazom. Podľa najnovších informácií portálu Finsider má NAKA zasahovať v budove Arca Investments.

Vyšetrovanie by mohlo súvisieť s podozrivými platbami za služby pre spriaznené osoby, pričom sa mohlo vyplatiť v zmenkách až 20,7 milióna eur firmám blízkym Arce. Podľa jej zakladateľa Pavla Krúpu sa firma tiež mohla zbavovať majetku, aby poškodila veriteľov, keďže aktuálne od júna nemá na vyplatenie zmeniek a dlhopisov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: finsider.sk │ Foto: YouTube/Úrad vlády SR, TV JOJ, Facebook/Igor Matovic

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...

ZOMREL slávny skladateľ veľkých hitov: TOTO zahlásil moderátor RTVS!

Len pred pár hodinami zarmútila fanúšikov smutná správa. Do...

ZLÉ správy pre Lipšica: Najvyšší súd rozhodol, že porušil…!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa minulý rok obul do...

Matovič spôsobil štrajk miest a obcí: Môžu zatvoriť škôlky, školy a..!

Balík pomoci pre rodiny bol pred pár hodinami schválený...