Nový Covid automat nie je nepriestreľný a už po pár dňoch od jeho vyhlásenia nastávajú dôležité zmeny. Jedna z nich sa vzťahuje aj na fitness centrá. Tie podľa podmienok nového automatu mohli privítať iba hostí s negatívnym testom nie starším ako 24 hodín.

Fitness centá môžu od nasledujúceho pondelka podľa nového Covid automatu privítať nadšencov posilňovania v ružových a červených okresoch iba s antigénovým testom nie starším ako 24 hodín alebo 72-hodinovým PCR testom. V piatok večer (14. mája) však zasiahol Úrad verejného zdravotníctva a podmienky vstupu do fitness centier sú opäť zmenené.

Podmienka testu pri vstupe do fintescentra je napokon zmenená a aktuálne sa nebude potrebné preukázať žiadnym negatívnym testom. V bordových okresoch zostanú priestory zatvorené a v červených, ružových a oranžových okresoch sa bude môcť od pondelka cvičiť v obmedzených kapacitách zákazníkov.

Majitelia fitness centier majú možnosť voľby medzi fixným počtom zákazníkov alebo obmedzením na základe metráže. V červených okresoch môže cvičiť najviac 10 ľudí, v ružových nie viac ako 15 ľudí a v oranžových je maximálny povolený počet zákazníkov 20. Avšak, ak by sa radšej majiteľ prevádzky rozhodol prijať obmedzenia metráže, v červených a ružových okresoch musí vyčleniť cvičiacemu zákazníkovi 25 metrov a v oranžových okresoch 15 metrov štvorcových.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com, MZSR