Vládna kríza sa dnešným dňom mala ukončiť, no zdá sa, že práve naopak – ešte len začína. Prezidentka Zuzana Čaputová si do paláca pozvala predsedu parlamentu Borisa Kollára a premiéra Eduarda Hegera. 

Po stretnutí predstúpila pred novinárov, no neumožnila im klásť otázky. Ostro kritizuje aktuálnu situáciu, kedy Slovensko dva mesiace čakalo na vyriešenie problémov krajiny. V posledný deň ultimáta však prišlo ďalšie ultimátum.

,,To vážne musel čakať pán minister financií s týmto krokom do poslednej hodiny pred podaním demisií? Namiesto riešenia pokračuje nekonečný seriál, ktorý už ale nikoho nezaujíma. Takto sa vládnuť nedá a nemá,“ kritizuje.

Zároveň pokračuje s hodnotením inflačnej, geopolitickej, energetickej aj klimatickej krízy, spomína aj kolabujúce zdravotníctvo a zamestnávateľov, ktorí volajú o pomoc a hrozia masívnym prepúšťaním. ,,Ľudia sa prepadávajú do príjmovej chudoby a ich hnev dosahuje rekordnú úroveň,“ pokračovala prezidentka.

,,Viete ako situáciu na Slovensku hodnotia ľudia, ktorých stretávam v rôznych regiónoch? Naposledy na Hornej Nitre, na Gemeri, na Kopaniciach. Voľný pád a chaos. Občania Slovenska trpezlivo dva mesiace čakali na výsledok, ktorý bol, zdá sa, zrejmý už na začiatku júla. Nehazardujme ďalej s ich trpezlivosťou,“ dodáva na záver a vyzýva Eduarda Hegera, aby jej najneskôr v pondelok doručil zoznam nových nominantov na miesta ministrov odstupujúcich z SaS.

Oficiálne vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  | Foto | Video: FB/ Zuzana Čaputová