Pápež František pristál na bratislavskom letisku, privítal ho dav ľudí s transparentami, vlajkami a milými nápismi. Ide o jeho v poradí 34. apoštolskú cestu a historicky prvú návštevu našej krajiny. Rozhodol sa tak po pozvaní prezidentky Zuzany Čaputovej. 

Po príchode ho na letisku privítala hlava štátu s delegáciou a časťou verejnosti, o 16.30 ho čaká ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave, príhovor a súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej na Apoštolskej nunciatúre v hlavnom meste.

„Je to len krátke uvítanie. Zdvorilostné stretnutie pápeža a prezidentky sa ešte uskutoční v priestoroch letiska a oficiálny uvítací ceremoniál sa uskutoční až v pondelok v Prezidentskom paláci,“ prezradil pred príchodom pápeža na letiskovej ploche hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Na letiskovej ploche sa tiež nachádzala čestná stráž prezidentky a členovia detského folklórneho súboru Lúčka, ktorí vítali Svätého otca chlebom a soľou. Čaputová zvolila zelené šaty, veľmi jej to pristalo.

 

Foto/Zdroj: TV Markíza, Instagram/ zuzana_caputova