Nezaradené AKTUÁLNE: Počet testovaných klesol, nových pacientov je stále nad tisíc!

AKTUÁLNE: Počet testovaných klesol, nových pacientov je stále nad tisíc!

Počas uplynulého víkendu prebiehalo pilotné testovanie občanov na koronavírus, o ktoré prejavili Slováci enormný záujem. Aj napriek prvotným rozporuplným reakciám sa nechalo otestovať viac ako 140-tisíc ľudí, pričom vzorky stále štandardne preverovali i laboratóriá.

Celoplošné testovanie Slovákov bolo nielen pre našu krajinu, ale doslova celý svet veľkou neznámou, no podľa prvotných informácii dopadlo nad očakávania. Kým sa počas uplynulého víkendu podrobili pilotnej akcii len občania z Oravy a Bardejova, v laboratórách stále prebiehalo i štandardné testovanie ľudí z celého Slovenska. V nedeľu však bolo prekvapivo ukončených výrazne menej vyšetrení ako po iné dni, konkrétne 6 175.

Z nich bolo pozitívne vyhodnotených 1 312 pacientov, kým šesť ľudí ochoreniu koronavírus podľahlo. Medzi novými nakazenými je 706 žien a 606 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 95 rokov zo Žilinského kraja (436), nasleduje Prešovský kraj (237), Košický (154), Bratislavský (152), Trenčiansky (138), Trnavský (95), Banskobystrický (50) a Nitriansky (50). Na Slovensku bolo doposiaľ pandemické ochorenie diagnostikované 45 155 ľuďom, pričom počet aktívnych prípadov je aktuálne 34 860.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR

Exit mobile version