Polícia hlavného mesta Írska v dnešných dňoch zažíva hotové peklo na zemi. Komunita ľudí tmavej farby pleti skanduje o potrebe smrti policajta, ktorý chránil zákon. V meste Dublin, kde pracovne pôsobí aj množstvo Slovákov, sa mladý George (27) rozhodol zamestnancov potravín ohrozovať nožom, pričom zakročila policajná hliadka. Keď opakované výzvy mužov zákona voči mladému kriminálnikovi nezabrali, polícia bola prinútená použiť iné prostriedky.

Po príchode hliadky na scénu sa George nechcel svojej zbrane vzdať a nereagoval ani na varovania polície o nasledovnom použití donucovacích prostriedkov. Práve z tohto dôvodu bol proti kriminálnikovi použitý kaser, avšak ani jeho účinky neboli dostatočné k tomu, aby s výtržnosťami prestal.

Nakoľko boli v ohrození životy mnohých nevinných ľudí, policajný dôstojník sa v snahe ochrániť verejnosť rozhodol strieľať. Mladík zraneniam podľahol a tým sa začala vlna nenávisti jeho komunity voči policajnému zboru v Dubline. Po incidente zo stredy 30. decembra 2020 sa stovky ľudí zhromažďujú každý deň pred budovou polície v metropole a skandujú o požadovaní smrti policajta. „Chceme ho mŕtveho, chceme aby skončil, keď ho nájdeme, to bude mňam!“ prehlasuje do megafónu pred policajnou stanicou dav.

Incident sa však neodohráva iba medzi políciou a kominitou. Náhodní okoloidúci padajú ako obete, stačí sa ocitnúť v ich blízkosti. Útočia na náhodných šoférov priamo v ich autách, dobili aj okoloidúcu matku so synom na chodníku. Zákazníci blízkeho obchodu zostali uväznení vo vnútri, nakoľko manažment prevádzky bol prinútený v rámci bezpečnosti zamknúť vstup, kým sa vonku odohrávalo šialenstvo.

Protestujúci sa sťažujú na akt rasizmu, kedy sa policajný dôstojník rozhodol strieľať na muža tmavej pleti. Tí si teraz vybíjajú zlosť na akomkoľvek živom tvorovi, ktorý im skríži cestu. Polícia zatiaľ armádu nezapojila, je to však iba otázkou času, nakoľko sa im situácia vymyká spod kontroly a doplácajú na to nevinní ľudia. Vo videu môžete vidieť, ako sa protestujúcemu davu polícia vzdala a priestory opustila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/TheLiberal.ie | Video: streamable.com | Foto: depositphotos.com