Je tomu len zopár dní, čo verejnosťou otriasol škandalózny prípad mladej policajtky, ktorá po príchode zo služby zastrelila svojho suseda. Žena omylom vošla do vedľajšieho bytu, pričom bola presvedčená, že sa nachádza u seba doma a muža, ktorého považovala za zlodeja, v okamihu zastrelila.

30-ročná Amber Guyger z Dallasu vykonávala prácu policajtky v americkom Dallase, keď po jednej zo služieb prišla domov a neúmyselne zabila svojho suseda. Žena mala 6. septembra omylom vojsť do vedľajšieho bytu, v ktorom býval 26-ročný Botham Jean a keďže ho považovala za zlodeja, neváhala a použila svoju zbraň.

Policajtka, ktorá bola ešte v uniforme, okamžite kontatkovala dispečing a oznámila streľbu, pričom zmätene uviedla, že bola presvedčená, že je vo svojom byte. Mladý muž bol záchranármi prevezený do nemocnice, avšak zraneniam, žiaľ, podľahol.

Guyger bola následne umiestnená do väzby, avšak na základe kaucie ju prepustili na slobodu. V deň pohrebu mŕtveho muža dostala výpoveď z práce. Aj keď sa tomu bývalá policajtka bráni, matka obete tvrdí, že za činom mohol byť rasový motív, nakoľko zastrelený muž bol černoch, čo však strelkyňa odmieta.

Zdroj: dallasnews.com | Foto: Facebook