V politickej relácii televízie TA3 V politike sa prvýkrát na poste premiéra ukázal Edurard Heger, nehovoril len o uvoľnení opatrení a očkovaní, ale aj o núdzovom stave. V priamom prenose potvrdil, že ho budú musieť znova predĺžiť. Súčasný núdzový stav platí do 28. apríla.

“Vyhlásením núdzového stavu a jeho predĺžením vláda a parlament vysielajú spoločnosti práve tento dôležitý signál, že situácia je stále vážna. Neviditeľný nepriateľ je silný a z jeho zovretia sa môžeme dostať len prijatím rozhodných protipandemických opatrení,” uviedol.

“Núdzový stav nie je príjemný, ale tie obmedzenia sú na to, aby sme chránili občanov. Vypracováva sa pandemický zákon, aby sme to vedeli nahradiť. Je to aj o poslancoch, v konečnom dôsledku to musia schváliť oni,” pokračuje.

„Nemalo by to byť protiústavné, je to v záujme ochrany zdravia,“ zdôraznil premiér Eduard Heger s tým, že zrušenie núdzového stavu by mohlo spôsobiť enormnú mobilitu, a tým aj zvyšovanie počtu nakazených obyvateľov. „To nie je o tom, že sa politicky niekto rozhodol držať ľudí zavretých, ako to tvrdí opozícia,“ podotkol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Instagram/ eduardheger | Zdroj: TA3/ V politike