Očkovanie na Slovensku so sebou prinieslo stratégiu jedenástich fáz otvárania registrácie jednotlivých skupín obyvateľstva. Už po niekoľkých týždňoch nastala zmena a učitelia sa dostali o niekoľko priečok vyššie, avšak dlho toto pravidlo neplatilo. Dnes prichádza ďalšia prekvapivá informácia!

Jednou z minulotýždňových noviniek ministra zdravotníctva bolo zavedenie povolenia zaočkovania osoby staršej ako 18 rokov, ktorá na očkovanie privezie “babku”. Táto metóda mala pomôcť spopularizovať a zatraktívniť prístup k vakcinácií pre mladých. Možnosť zaočkovať sa ako sprievod človeka nad 70 rokov sa netýka iba rodinných príslušníkov, ale bude platiť pri doprovode kohokoľvek nad 70 rokov.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský informuje v relácií Na telo plus o novinke pri registrácií do prihlasovacieho systému na očkovanie. Od štvrtka sa budú môcť do Čakárne zaregistrovať všetky osoby od 16 rokov. Vakcínu si zatiaľ nebudú môcť vyberať, podľa ministra zdravotníctva by to bolo kontraproduktívne pri súčasnom tempe dodávok vakcín. Ako je teda už dnes zrejmé, občania nad 60 rokov a chronicky choré osoby dostanú vakcínu Pfizer a Modernu, ostatní AstraZenecu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, TV Markíza, IG/ministerstvo_zdravotnictva_sr | Foto: IG/ministerstvo_zdravotnictva_sr, canvas.com