Dnes v ranných hodinách došlo k nezvyčajnej nehode, v dôsledku ktorej boli ohrozené desiatky ľudí. Autobus s cestujúcimi zo začiatku robil problémy, ktoré nakoniec vyústili do rozsiahleho požiaru. Študenti vrátane vodiča sa tak s panikou snažili dostať z horiaceho vozidla.

Autobus cestoval z Jakubovian pri Sabinove do Prešova, keď vodič zachytil, že niečo nie je v poriadku. Z ničoho nič totiž prestal fungovať motor a následne sa vozidlo samo naštartovalo. 53-ročný Juraj Hakoš, ktorý bol za volantom, neváhal a zastavil na krajnici.

V tej chvíli však už pätnásti stredoškoláci začali hromadne kričať, že cítia dym, pričom systém okamžite zablokoval dvere. ,,Vyskočil som spoza volantu, núdzovo som otvoril predné dvere, aby šikovne vystúpili, zobral som hasiaci prístroj a pokúšal som sa hasiť. Ale to už nič nepomáhalo, hoci som ho celý vystriekal. No vo vnútri už bolo všetko v plameňoch, akurát som stihol zobrať svoje doklady,” uviedol vodič pre plusku.sk.

Našťastie, Hakoš v rizikovej chvíli fantastiky zareagoval, vďaka čomu sa žiadnemu z cestujúcich vrátane neho nič nestalo. Plamene boli natoľko veľké, že autobus do desiatich minút zhorel do tla. Predbežný odhad hasičov je technická porucha.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru