Situácia okolo konfliktu vyšetrovateľov NAKA a inšpekcie sa opäť obrátila. Kým štyroch vyšetrovateľov pustil sudca na slobodu, sľučka sa začína sťahovať okolo Jána Kaľavského, ktorý voči nim vypovedal. Polícia nemá mať vedomosť o jeho pobyte a vydala naňho zatykač.

Len nedávno súd rozhodol o prepustení štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorí pracovali na najväčších kauzách, vrátane Kováčika. Na ich adresu sa vyjadroval Fico aj Pellegrini, kým ich prácu zastával Mikulec, Hamran a aj známy bývalý člen NAKA. Voči vyšetrovateľom vypovedal Ján Kaľavský, ktorý bol nasadený inšpekčným úradom. Medzitým bolo voči nemu vznesené obvinenie z pokračujúceho zločinu prijímania úplatku a iné.

Ako uviedla pre TVnoviny hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, na Kaľavského bol vydaný európsky a medzinárodný zatykač. O predmetnom rozhodol sudca Ján Hrubala. „Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a dňa 01. októbra 2021 vydal na Mgr. J.K., obvineného z pokračujúceho zločinu prijímania úplatku a iné, príkaz na zatknutie, ako aj Európsky a Medzinárodný zatýkací rozkaz,“ upresnila.

Kaľavský sa doposiaľ na polícií neprihlásil a žiadnu vedomosť o ňom nemá mať ani jeho právna zástupkyňa. „Predpokladám, že tá jeho obhajoba bude v tom, že on jednoducho nespáchal tú trestnú činnosť, ktorá mu je kladená za vinu. Sťažnosť bola podaná v lehote,“ uviedla pre televíziu Markíza.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza