Veľa mladých ľudí dnes preferuje volenie strany Progresívne Slovensko, ktorá je najsilnejšou liberálnou stranou v histórii Slovenska. Niektorí ale tvrdia, že PS je vlastne úspešnejšia kópia SaS a podobne. Je tomu tak?

25-ročný Ladislav Kuna, ktorý bol “lídrom mladých v SaS” to tak rozhodne nevidí. Podľa jeho slov vyplýva, že kým v SaS chcú slobodu pre človeka a spoločnosť, progresívci nám chcú rozprávať, ako máme žiť. Je pripravený trpezlivo vysvetľovať, že hodnotové a programové rozdiely sú medzi oboma stranami diametrálne odlišné a priznal, že by bol rád, keby bolo na Slovnesku viac mladých aktívncyh ľudí v polilickom pektre.

Sám priznáva, že nie so všetkým v Európskej únii súhlasí a chce, aby ľudia vedeli, že liberálna strana nie je liberálnou preto, aby slepo nasledovala úniu. A jasne pomenoval veci, ktoré na rozhodnutiach Európskeho parlamentu nefungujú a mali by sa prehodnotiť.

„Projekt EÚ treba ochrániť pre ďalšie generácie a netreba zatvárať oči pred zlými nápadmi, iniciatívami a nepremyslenými krokmi. Nechcem problémy nechať vyhniť, chcem ich odstrániť,“ hovorí kandidát SaS do Europarlamentu.

„My sme liberáli a PS sú progresívci. Ja som liberál. Pre mňa je SaS prirodzená voľba. My liberáli sa na spoločnosť pozeráme tak, že by mala byť o ľuďoch a nie o premúdrených politikoch, ktorí si myslia, že prenaučia ľudí, ako žiť, na čom majú jazdiť, čo majú jesť a v čo majú veriť. Zoberú im peniaze, vysoko ich zdania a potom ich rozdajú. Myslia si, že osvietení politici vedia lepšie, čo s peniazmi ako samotní ľudia. Vnímam to úplne inak. Spoločnosť a jednotlivci by mali byť slobodnejší, bude sa lepšie žiť a všetci budeme prosperovať. Tým ale nechcem haniť kolegov z PS. Poznám veľa ľudí z PS a mnohých považujem za priateľov. Viem, že majú čisté úmysly. Len z tohto ideologického hľadiska sa nezhodneme. Som človek, ktorý verí v slobodu jednotlivca a nechcem ľuďom kázať, ako majú žiť a kde majú minúť svoje zarobené peniaze. Kto som ja, aby som im to hovoril?!,“ povedal pre Topky a rozhodne to dáva logiku. Alebo?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ladislav Kuna (@lacokuna)

Zdroj: Topky | Foto: IG/lackuna