59-ročný Róbert Fico má za sebou neľahké týždne, behom ktorých po atentáte bojoval o život. Ten mu lekári síce zachránili a aktuálne má za sebou aj vystúpenie na Devíne, no nemožno povedať, že by bol na tom zrovna najlepšie.

Politológovia poukazujú na to, že celá záležitosť okolo premiérovho zranenia je opradená rúškom tajomna viac, než sme napríklad zvyknutí u iných politikov u nás alebo v zahraničí. Trebárs v prípade českého exprezidentna Miloša Zemana bola verejnosť pravidelne informovaná prostredníctvom jeho lekára, trebárs v USA dokonca vrcholní politici neraz ukázali svoje lekárske správy.

V prípade Fica ale nič také svetlo sveta neuzrelo, hoci verejnosť by zrejme mala byť informovaná o stave každého vysoko postaveného zástupcu štátu voleného občanmi.

Podľa názoru redakčného fotografa Nového času sa organizátori usilovali, aby na verejnosť preniklo čo najmenej záberov zraneného premiéra. „Mali sme zakázané ho snímať, kým nestál na pódiu. Úplne nám obmedzili k nemu prístup,“ prezradil. Videl ho len pár sekúnd, keď mieril dole z pódia a odchádzal po nádvorí k autu.

„Išiel v sprievode ochranky, jeden ochrankár išiel za ním a dával pozor, keby sa potkol, aby ho stihol zachytiť. Videl som u Fica jednu francúzsku barlu, možno mal aj dve. Možno, keď išiel dole z pódia, tak mu pomáhali, ale nebolo to vidno cez stojacich hostí.“ Fotiť vraj bolo možné len tri minúty počas premiérovho prejavu a bežní občania sa museli uspokojiť so sledovaním príhovoru len na obrazovke.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Robert Fico (@robert.fico)

Zdroj: Čas.sk | Foto: IG/Robert.fico