Najsledovanejší proces na Slovensku pokračuje, pričom sa začal druhý pojednávací deň v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27). Po strelcovi Marčekovi vypovedali zdrvení rodičia zavraždenej dvojice.

Najočakávanejší súdny proces sleduje takmer celé Slovensko, pričom v prvý deň pojednávania vypovedal Miroslav Marček, ktorý detailne opísal, ako zavraždil Janka a Martinu. Ako jediný z obžalovaných sa zároveň priznal ku všetkým bodom obžaloby.

Na lavicu svedkov si v priebehu druhého pojednávania sadla Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny. Zo začiatku hovorila o živote svojej dcéry a jej plánoch do budúcna. Jej strata bola veľkou ranou pre celú rodinu, ktorá sa s jej smrťou nevie zmieriť. ,,Keď ideme do Veľkej Mače, chytám telefón a chcem jej volať: ,,Martina, tu sme, rob kávu,“ povedala so smútkom.  

Nakoniec Zlaticu premohli emócie a slzy už viac nedokázala zadržiavať. Do výpovede sa však zapojila aj obžalovaná Alena Zsuzsová, ktorá si mala v mene Mariána Kočnera objednať vraždu snúbencov. Spýtala sa Kušnírovej, či jej niečo hovorí prezumpcia neviny a aký má dôkaz o tom, že ona zabila jej dcéru.

Zdrvená matka uviedla, že verí spisu, ktorý videla na vlastné oči a zároveň sú z tohto dôvodu na súde, aby sa vina Zsuzsovej potvrdila, ,,Keby sa to nestalo, obe by sme boli doma, vy pri svojej dcére, ja pri svojej,“ povedala jej priamo do očí. Alena však tieto slová zrejme nečakala a spustila vodopád sĺz. Neprestávala plakať ani po pár minútach, pričom jej príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže museli dať lieky na upokojenie.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YouTube