Bol mladý, plný života a do budúcna mal veľké množstvo kreatívnych plánov. O to viac rodinu a priateľov zasiahla správa o jeho samovražde, pričom v liste na rozlúčku uviedol dôvod, ktorý tajil do poslednej chvíle.

Alexander E. Kearns bol študentom americkej univerzity v Nebraske, no pandémia koronavírusu mu zabránila navštevovať prednášky. Bol tak jedným z mnohých ľudí, ktorí sa vzdelávali prostredníctvom online kurzov. Aj napriek tomu mal však kopec voľného času, v dôsledku čoho sa pustil do nového koníčka.

20-ročný mladík sa zaregistroval na jeden z obchodných portálov, kde mohol bez problémov nakupovať a predávať akcie svetových spoločností na burzách. Obchodovanie sa Alexandrovi zapáčilo, a dokonca sa mu aj darilo. Urobil niekoľko transakcií, pričom práve tento portál dovoľuje ľudom nakupovať aj za peniaze, ktoré nevlastnia.

Mužovi sa však zrazu na bankovom účte objavil dlh vo výške 730-tisíc dolárov (viac ako 650-tisíc eur). Bol presvedčený, že si zničil budúcnosť, pričom by celý život musel pracovať na zaplatenie dlhu. Američan sa radšej rozhodol pre samovraždu a v liste na rozlúčku napísal, do akých finančných problémov sa dostal.

Iróniou je, že si Alexander pozrel svoj zostatok na účte v nočných hodinách, keď bol trh zatvorený a niektoré jeho kontrakty neboli ukončené. To mohlo byť dôvodom jeho obrovského dlhu, ktorý sa o pár dní mohol násobne znížiť a niektorí ľudia sú dokonca presvedčení, že by ešte aj zarobil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: forbes.com  |  Foto: Twitter, Pixabay