Len 22-ročná mamička Alica sa tešila na svoje prvé bábätko, no, žiaľ, nedočkala sa. Pár minút potom, ako priviedla na svet dcérku, totiž náhle zomrela. Následne sa odhalil ohavný omyl zdravotnej sestričky, z ktorého sa tisnú slzy do očí. Na Slovensku šokoval aj prípad 18-ročnej ženy, ktorá zomrela pri prevoze do nemocnice

Mladá ruská mamička Alisa Tepikina (†22) sa tešila na príchod svojho bábätka, ktoré čakali spolu s partnerom Nikolajom. Najkrajší deň v živote však vystriedala nočná mora a hororové chvíle. Tesne po pôrode totiž žena ucítila obrovskú bolesť a krátko na to bola mŕtva.

Podľa informácii britského denníka TheSun malo dôjsť k ohavnému omylu zdravotnej sestry. Tá totiž rodičke pri vyťahovaní placenty vytrhla aj vnútorné pohlavné orgány. Po veľkom šoku došlo k strate krvi a zástave srdca. Mladá Alisa sa už nikdy neprebrala, no peklo pokračovalo ďalej pre jej rodinu. Ako príčina smrti bola totiž uvedená “veľká bolesť, ktorá spôsobila silný šok”, no skutočný dôvod odhalili až jej rodičia.

Ďalším nechutným klamstvom bolo aj tvrdenie lekárov, ktorí Nikolaja presvedčili, že jeho milovaná je vážne chorá. V tej chvíli však už bola mŕtva a cez oči mala natiahnutú bielu pásku. Aj keď sa napokon lekári snažili zachrániť život Alisie, v súčasnosti komisia prešetruje prípad ako obzvlášť závažný a padajú slová ako “príliš agresívne vytrhnutie placenty”. V prípade dokázania viny hrozí zdravotnému personálu pobyt za mrežami v trvaní troch rokov. Babička nebohej ženy dodáva na záver smutné slová: “Opýtala som sa v nemocnici, či Alisa videla svoju dcérku pred úmrtím. Povedali mi, že sa na ňu pozrela a usmiala sa,” hovorí smutne.

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Twitter, Pexels