Držiteľka pätnástich ocenení Grammy sa rozhodla pre revolúciu v podobe žiadneho aplikovania make-upu, očných tieňov či rúžu. Speváčka vystúpila na VMA, na módnej show Toma Forda či v šou The Voice, všade bez make-upu.

Známa speváčka je pevne rozhodnutá prezentovať jej prirodzený vzhľad. Ako sama uviedla, ukázať sa v spoločnosti bez make-upu je pre ňu krok, ktorý jej zvýši sebavedomie a začala si výrazne uvedomovať svoju skutočnú krásu. Jej rozhodnutie bolo ovplyvnené promo fotkami, ktoré pripravovala k singlu aj k albumu. Fotograf ju chcel vidieť bez make-upu a výsledok sa jej natoľko pozdával, že s líčením skoncovala.

Alicia a jej bezchybná pleť
Alicia a jej bezchybná pleť

 

Alicia sa k tomuto rozhodnutiu vyjadrila nasledovne: ,,Nechcem sa už zakrývať. Ani moju tvár, ani moju myseľ, moju dušu, moje sny, moje trápenia, môj emocionálny rast.“ No o to viac sa speváčka stará o svoju pokožku s pomocou maskérky Dotti, ktorá prezradila ako sa stará o tvár Alicie, aby bola bezchybná a žiarivá.

Dotti uviedla, že je nutná pravidelná starostlivosť o tvár, akupunktúra a zdravý životný štýl. Tie sú kľúčom pre zdravú pleť. No tiež prezradila triky, ako na to. Jedným z nich je ,,ice work.“ Maskérka použije nefritový valec, ktorý následne ponorí do ľadu až kým sa zmrazí. Následne zmrazeným valcom prechádza po tvári čím stimuluje krv, ktorá sa dostáva na povrch pokožky a privádza ju k životu. Druhým trikom je postrúhaná celá uhorka, ktorá sa aplikuje na tvár. Uhorkové sérum má chladiaci účinok, ktorý čerpá teplo z kože. Samozrejme, Alicia používa krémy, ktoré sú založené hlavne na prírodnej báze.

Zdroj: People.com | Foto: Pinterest