Na bratislavskej Hummelovej ulici sa má týčiť ďalšia vila kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Alojz Hlina, predseda KDH, sa rozhodol stavbe brániť, kým nebude dokázané, že má byť postavená podľa pravidiel a v rámci zákona.

[sociallocker]“Nikto nevie, ani účastníci konania, či sa stavia v súlade s územným plánom a stavebným povolením, lebo nie je projektová dokumentácia. Keď sa spýtate na stavebnom úrade, tak vám povedia, že dokumentáciu nemajú, lebo je na prokuratúre. A stavebník dokumentáciu odmietol ukázať,” povedal Hlina na tlačovej konferencii.

Novovznikajúci “3D tím” hnutia má mať za úlohu blokovať prístupové cesty k pozemku a brániť tak dokončeniu stavby. Alojz Hlina zároveň povzbudzuje verejnosť, aby sa k blokáde pridala, lebo podľa jeho slov: “ak Bašternák zabetónuje, tak tých 3000 eur pokutu zaplatí a znova bude všetko tak, ako má byť. Nedovoľme mu zabetónovať.”

Podľa predsedu KDH zároveň existuje podozrenie, že stavba má byť postavená z peňazí z vratiek DPH. “Súčasný vlastník, Bašternákova spoločnosť Balax, ju kúpila od firmy, ktorá ostala štátu dlžná dva milióny eur. Je vysoký predpoklad, že Balax si uplatnil nadmerný odpočet DPH. Preto máme dve požiadavky: Zverejniť projektovú dokumentáciu a zverejniť, či si firma Balax uplatnila odpočet DPH. Ak nebudú tieto dve požiadavky splnené, tak nezabetónujú.”

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť tu:
Zdroj: tv.hnonline.sk, YouTube Foto: YouTube[/sociallocker]