Dnes prešlo už päť rokov od smrti vtedy najhľadanejšieho muža sveta. Zosnovateľ útokov z 11. septembra 2001 bol podľa oficiálnej správy zabitý americkými vojakmi vo svojej vile v Pakistane. Prebehlo však všetko naozaj tak, ako USA tvrdí?

[sociallocker]Usáma bol vo veku 54 rokov zavraždený americkými vojakmi vo svojej pakistanskej vile po krátkej prestrelke. V dome vojaci údajne našli veľké bohatstvo. Okrem teroristu nebol nikto iný zavraždený. Toto tvrdí oficiálna správa. Menej sa však hovorí o tom, že pri útoku sa zrútila americká helikoptéra, aj keď k úmrtiám nedošlo. Tiež sa mlčí o tom, že dom, v ktorom bol bin Ládin nájdený a popravený, stál ani nie kilometer od vojenskej základne, na ktorej cvičila pakistanská armáda. Američania si vraj dovtedy dom nevšimli. A to bol obohnaný päťmetrovým múrom a mal rozlohu stovky metrov štvorcových!

Je otázne, či sa útok odohral tak, ako sa hovorí. Kritici tvrdia, že Američania o pobyte Usámu v spomínanom dome dlho vedeli, len čakali roky, aby v “hluchej sezóne” prišli s niečím veľkým – so zabitím najhľadanejšieho teroristu planéty.

Mŕtve telo bin Ládina nikto nikdy nevidel. Nie je to zvláštne? Keď niekoľko rokov predtým Američania zabili Husajna, s jeho telom a s telami jeho synov sa fotografovali ako s trofejami, ale telo najnebezpečnejšieho muža Zeme len tak pochovali do mora podľa islamských tradícií. Nie nadarmo mnohí hovoria, že smrť Usámu bin Ládina bola fingovaná a že terorista si stále žije v pokoji a v bohatstve ďaleko od všetkých a všetkého.

Najväčší kritici USA tvrdia, že bin Ládin ani nikdy neexistoval. Jeho identita vraj bola vymyslená, aby mali Američania na koho hodiť útok na New York a Pentagon. Nech je pravda akákoľvek, história si bude 2. máj 2011 pamätať ako deň, kedy americká armáda poslala k Alahovi svojho nepriateľa číslo 1.

Foto: Youtube.com[/sociallocker]