Mal všetko, slávu, peniaze, skvelú kariéru. No nezvládol tlak a stal sa postrachom Ameriky. Kedysi velebená, dnes nenávidená bývala hviezda Amerického futbalu O. J. Simpson (70) môže byť už na jeseň prepustený na slobodu. Našiel vo väzení mier?

Bývala hviezda amerického futbalu a príležitostný herec O. J. Simpson sa do pamätí miliónov ľudí nezmazateľne vryl v roku 1994, keď v júny tohto roka údajne zabil svoju bývalú manželku Nicole a jej milenca Rona. Aj keď ho súd o niekoľko mesiacov omilostil, v následnom občianskom súde bola uznaná jeho vina a musel zaplatiť pozostalým astronomické odškodné 33,5 milióna amerických dolárov.

Simpson sa však nepoučil a v roku 2008 sa už za mreže dostal. Spolu so skupinou ozbrojencov vtrhol do hotela v Las Vegas a zamieril to priamo do izby obchodníka, ktorý vlastnil predmety a fotografie pripomínajúce Simpsonovu športovú kariéru.

Súd mu vymeral trest 33 rokov. Blíži sa však moment, kedy bývala hviezda môže prvýkrát požiadať o podmienečné prepustenie. Nikto nepochybuje o tom, že to vyskúša. Celá Amerika je na nohách. Súdny proces budú dokonca vysielať naživo mnohé televízie po celom svete.

Zdroje: CNN Foto: Twitter