Opozícia na čele s Robertom Ficom sa pravidelne vyjadruje k psychickému stavu Igora Matoviča. Šéf Smeru nazval ministra financií opakovane „polobláznom z Trnavy“ či „regulérnym bláznom“. Najnovšie na túto tému prehovoril aj známy analytik Ján Baránek. 

Baránek sa pritom domnieva, že s politikom niečo nie je v poriadku. „Informácia nie je nová, je tu niekoľko rokov. Ak si spomínate, pred voľbami sa Matovič na nejaký čas vytratil z politického priestoru a popularita Remišovej vystúpila. Už vtedy sa hovorilo, že je na nejakom liečení alebo niečo podobného,“ uviedol pre eReport. Politik pritom pred pár hodinami zverejnil staršiu foto Fica s ostrými slovami.

Je ale presvedčený, že Matovič sa usvedčuje sám týmto jediným gestom: „Ticho je veľmi zvláštne a skôr mi napovedá, že na tom niečo bude, lebo keby to tak nebolo, tak Igor Matovič zvykne veľmi ostro reagovať na takéto veci a ja si myslím, že ak by niečo na tom nebolo pravdy, už dávno by sa voči tomu vymedzil,“ myslí si.

Pokiaľ to bude stále v tejto sfére, že Fico to bude tvrdiť a nikto mu nebude oponovať, tak to ticho vlastne verifikuje, že tá informácia je pravdivá,“ dodáva. Razí tiež názor, že tak ako v USA, aj u nás by mali politici zverejňovať informácie o svojom zdravotnom stave, aby preukázali spôsobilosť na výkon funkcie. „Obyčajný ochrankár alebo SBSkár v obchode potrebuje psychotesty na to, aby dokázal, že je spôsobilý na výkon povolania. A u človeka, ktorý riadi krajinu a exekutívu vlastne vôbec žiadne kritéria nemáme,“ zakončuje úvahu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: FB/Igor Matovic,YT/eReport