Andrea Verešová si v posledných týždňoch prechádza poriadnym škandálom. Na svetlo sveta sa dostali videonahrávky, na ktorých si údajne práve obnažená modelka užíva milostné hrátky nielen so svojim manželom, ale aj s ďalšou ženou. Samotná kráska tvrdí, že ide o podvod. Je tomu však naozaj tak?

Na pikantné videá Andrey Verešovej si pre denník blesk.cz posvietil aj analytik Michal Orsava. O takzvanom “deepfake”, alebo “hlboko falošnom” videu, informujú rôzni svetovo známi ľudia, ktorí varujú, že táto technológia môže pri kvalitnom spracovaní vierohodne oklamať. Michal Orsava však tvrdí, že tento spôsob optického klamstva je momentálne vyvinutý iba na základnej úrovni.

“Kvôli tomu, že tam tie podmienky boli tak zložité, že pred tvárou boli vlasy, ktoré tá technológia nemôže úplne dobre nahradiť, alebo nemôže prekryť tou novou tvárou. Tak kvôli tomuto si myslím, že nešlo o deepfake, ale že išlo o reálné video. Práve preto, že by to boli asi najťažšie podmienky, ktoré som zatiaľ videl pri deeepfake videu. Ak to skutočne deepfake video bolo, tak by to bol skutočne masterpiece,” vyjadruje presvedčenie video analytik Michal Orsava.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: IG/andreaveresovaofficial