Začiatkom júna rozdelila kauza ohľadom Maroša Kramára verejnosť na dva tábory. Kým mnohí označili jeho vystúpenie v relácii Inkognito za poburujúce, iní sa postavili na jeho stranu. Téma se*uálneho obťažovania však nabrala mimoriadne kontúry, pričom sa k nej okrem iných vyjadril aj bývalý humorista Oliver Andrásy.

V uplynulých dňoch sa verejnosť otvorene obula do herca Maroša Kramára, ktorý sa mal bez dovolenia dotknúť pozadia mladej vizážistky. 61-ročný umelec tak urobil počas prestávky nakrúcania relácie Inkognito, pričom tvorcovia posunuli celý incident aj do vysielania. Kým spoločnosť akosi očakávala, že umelec sklopí uši a ospravedlní sa, opak bol pravdou. Naopak, Kramár poľutoval všetky ženy, ktorých sa nikto nedotýka a voči situácii sa rázne ohradil.

Na pomoc mu napokon prišiel aj Oliver Andrásy, ktorý utrúsil zopár nemiestnych „podporných“ poznámok, čím rozhneval i mnohých, doposiaľ pozitívne zmýšľajúcich fanúšikov. “Pamätám si, ako mi jeden lekár-kamarát rozprával historku, že u nich v nemocnici istý lekár obchytkával sestričky. Okrem jednej, lebo tá bola hrozne škaredá. Po nejakom čase prišlo na lekára udanie na riaditeľstvo nemocnice. A čo myslíte, kto to udanie napísal? Samozrejme tá jedna, ktorej sa nikdy nedotkol. Takže Maroš, drž sa a ži tak ako doteraz!” napísal Andrásy. Okrem iného sa vyjadril aj k téme potratov, pričom tejto žene by ho zaplatil aj z vlastného vrecka!

Reakcie Slovákov na seba nenechali dlho čakať a bývalej televíznej hviezde adresovali množstvo negatívnych komentárov. Andrásy na to niektoré statusy zo sociálnej siete vymazal, avšak pred pár hodinami zverejnil ďalšie vyjadrenie, tentokrát ohľadom „jeho kauzy“. Ako uviedol, v posledných dňoch dostal mnohými formami veľa ohlasov, pričom ani jedna nebola údajne negatívna. „Väčšinou mi ženy (!!!), ale aj muži blahoželajú k osobnej statočnosti, že som mal tú odvahu povedať otvorene svoj názor. A otvárali by ste oči, kto všetko to bol! Samozrejme, že aj touto cestou ďakujem všetkým, čo ma podporili. ALE! Zaráža ma, že mi ďakovali za osobnú statočnosť pri vyslovení názoru,“ píše Andrásy.

Ako ďalej uvádza, šokuje ho, že mu ľudia blahoželajú k statočnosti, nakoľko je presvedčený, že žijeme v demokratickej spoločnosti, kde je vysloviť svoj názor absolútne prirodzené. „Bohužiaľ, zdá sa, že mnohí to tak už neberú. Zdá sa, že sú tu isté vplyvné sily, ktoré ovládli média a verejný priestor a nehoráznym spôsobom terorizujú a zastrašujú všetkých, ktorí sú iného názoru ako oni – jediní nositelia pravdy. Viete, ja mám šťastie, že som vcelku slobodný, nevydierateľný dôchodca, ktorému môžu tak akurát fúkať práškový cukor do….. Ale dnes sa aktívny človek bojí povedať svoj názor. Je to naozaj tak. Som z toho dosť zhrozený. To kde sme dospeli?! Na Slovensku zavládol teror liberálov… Úplne bezbrehý a nehorázny!“ pohoršuje sa Andrásy. Pri téme se*uálneho obťažovania pritom neváhal ukončiť svoj príspevok, povedzme, kontroverzne. „Preto by som občanom Slovenska rád pripomenul slová pápeža Jána Pavla II.: „Nebojte sa!“ Prosím, nebojte sa,“ dodal.

Zdroj: FB/O.A.