Andrej Bičan je už roky moderátorom obľúbenej relácie RTVS. Zábavnú súťaž 5 proti 5 si už mnohí bez neho nevedia ani predstaviť. Andrej to však televízii značne komplikuje. 

[sociallocker]Andrej je v RTVS posledné roky stálicou a jeho meno je spájané najmä s projektom 5 proti 5, kde proti sebe súťažia dve rodiny. V poslednom období sa však začal ukazovať často aj v konkurenčnej televízii. Patril medzi najobľúbenejších účinkujúcich prvej série Tvoja tvár znie povedome, a tak sa TV Markíza rozhodla obsadiť ho aj do pokračovania, ktoré začne vysielať 4. septembra.

Andrej sa objaví v nových projektoch TV Markíza

S účinkovaním v tomto programe nemala RTVS podľa portálu cas.sk problém. “Pán Bičan v tomto období vystupuje v relácii TV Markíza so súhlasom RTVS, pretože nevystupuje v role moderátora, ale účinkujúceho,” povedala hovorkyňa televízie Dominika Šulková pre Nový Čas. Markíza sa však rozhodla Bičana obsadiť aj do ďalšieho projektu. A v tom by nemal vystupovať iba ako účinkujúci, ale rovno v úlohe moderátora.

Zúčastnil sa aj Dňa otvorených dverí Markízy

Dokonca by malo ísť o podobný typ súťaže, v akej sa vyskytuje na RTVS. TV Markíza informovala o príprave novej relácie s názvom Hviezdna párty. Je slovenskou verziou licencovaného formátu “Hollywood Game Night”. Súťažiť budú proti sebe tímy, v ktorých sa objavia celebrity aj bežní ľudia. “Môžete sa tešiť na záplavu akčných hier, adrenalínu, napätia, otestujete svoj postreh, vedomosti aj bystrosť,” hovorí o novinke televízia.

Takto vyzerá americká verzia relácie.

A práve nová relácia môže Andrejovi spôsobiť problémy v RTVS. “Ak by sa pán Bičan rozhodol prijať ponuku konkurenčnej televízie, RTVS bude na tento fakt adekvátne reagovať,“ povedala hovorkyňa televízie pre cas.sk. Andrej však pre portál povedal, že sa neobáva toho, že by mu RTVS nepredĺžila zmluvu a hľadali by do 5 proti 5 iného moderátora. Koncom roka mu vyprší platná zmluva, všetko sa tak rozuzlí až budúci rok.

Zdroj: cas.sk, markiza.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]