Mnohých voličov prekvapilo, keď v parlamentných voľbách 2020 získala kedysi koaličná strana SNS žalostne málo hlasov. Nedostala sa tak do parlamentu a predseda strany to považoval aj za vlastné zlyhanie. Zdalo sa, že odíde do politického dôchodku, no opak je pravdou.

Strana SNS získala vo februári v parlamentných voľbách smutných 3,16 %, v dôsledku čoho sa stala mimoparlamentným subjektom. Andrej Danko ako predseda strany oznámil, že už nemá energiu pokračovať v politickej kariére, a dokonca priznal, že už nebude kandidovať za šéfa SNS.

Na sneme, ktorý sa uskutočnil pred pár dňami, však zmenil názor a opäť zabojoval o funkciu predsedu. Jeho protikandidátom sa stal Anton Hrnko. 46-ročný politik vyhral pomerom hlasov 88:27. Zdá sa, že bývalý predseda parlamentu získal druhý dych a opäť sa púšťa do politického boja.

,,Urobím všetko pre to, aby SNS bola alternatívou pre voličov a aby sa vzoprela tejto vláde Matoviča, Sulíka a Kollára. Som poučený množstvom vecí z minulosti. Urobím všetko pre to, aby som Matoviča s Kollárom zastavil,“ uviedol pre cas.sk. Podľa Hrnka však SNS príde po voľbe predsedu o niekoľko dôležitých delegátov, ktorí nesúhlasia s rozhodnutím väčšiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Andrej Danko, Sloboda a Solidarita