Predseda parlamentu a Slovenskej Národnej Strany Andrej Danko (43) vypovedal koaličnú zmluvu. Ako dôvod uviedol nevyhnutnosť zmeny pravidiel v koalícii.

Danko napísal svojím koaličným partnerom: ,,Týmto spôsobom vypovedám koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd.” Ako dôvod uviedol, že je absolútne nevyhnutná zmena koaličných pravidiel a tiež úprava pomerov a vzťahov.

Predseda SNS chce zároveň stanoviť úplne nové priority, najmä pri zostavovaní nového rozpočtu a stanoviť tak novú dôveru medzi koaličnými partnermi ako aj získať dôveru verejnosti. ,,Dobrá sociálno–ekonomická situácia v roku 2017 ukazuje, že je nutné sa zamerať na nové výzvy a priority, ktoré je potrebné premietnuť do koaličnej dohody a nového programového vyhlásenia vlády. Keď sa darí ekonomike štátu, musia to pocítiť aj samotní občania,” tvrdí Andrej Danko.

SNS zároveň navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením Slovenskej národnej strany o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy.

Zdroj: cas.sk | Foto: Twitter