Epidemiologickú situáciu na Slovensku intenzívne sleduje aj bývalý predseda parlamentu Andrej Danko. K rozhodnutiam vlády sa pravidelne vyjadruje na sociálnej sieti a najnovšie dokonca žiada o stretnutie s Igorom Matovičom.

Nie je to tak dávno, čo predseda mimoparlamentnej strany SNS Andrej Danko verejne kritizoval vládu Igora Matoviča. Spochybnil výsledky prvého kola celoplošného testovania, a zároveň upozornil na nesmiernu arogantnosť premiéra, ktorý mal porušovať množstvo právnych predpisov.

V týchto dňoch však zmenil rétoriku, keďže je presvedčený, že nebude dostatok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Podľa jeho slov môže vzniknúť situácia, kedy sa vakcíny nakupované zo západu rýchlo minú a bude nutné obrátiť sa na východ.

Reč je o Rusku, ktoré propaguje vakcínu s názvom Sputnik. ,,Mám za sebou niekoľko telefonátov s ministrom, ktorý je priamo zodpovedný za vakcínu Sputnik. Mám informácie, ktoré vám môžu pomôcť, ale hlavne mám informácie, ktoré môžu zabezpečiť Sputnik pre Slovákov,“ uviedol vo videu 46-ročný politik.

Danko sa z tohto dôvodu rozhodol požiadať o stretnutie s premiérom, s ktorým chce prediskutovať možnosť nákupu ruskej vakcíny. ,,Ponúkam pomocnú ruku, možnosť sprostredkovania týchto služieb. Prosím, povzneste sa nad čokoľvek a prijmite ma,“ apeluje na predsedu strany OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Andrej Danko-predseda SNS  |  Foto: FB/Andrej Danko-predseda SNS, Twitter, YT/Braňo Závodský Naživo, Denník N