Exprezident sa podľa svojich posledných vyjadrení definitívne stiahol z politického diania a venuje sa svojmu projektu. Po tom, čo sa však rozpútala NAKA akcia s názvom Očistec, sa rozhodol verejne zareagovať. V ostrom odkaze odhaľuje, že o viacerých skutočnostiach mal informácie.

Andrej Kiska sa koncom júna rozhodol nadobro stiahnuť z politického diania a ako hlavný dôvod uviedol zdravotné problémy so srdcom. Po mesiacoch ticha sa však exprezident opäť ozval na sociálnych sieťach a vyjadril sa k aktuálnej situácií. Urobil tak po tom, ako sudca poslal do väzby viaceré policajné špičky, pričom jeden z nich sa mal dokonca psychicky zrútiť.

Po akcii NAKA s názvom Očistec sa prihlásil o slovo aj Robert Fico, ktorý naložil Petrovi Pellegrinimu. O niekdajšej dvojici zo Smeru sa nelichotivo vyjadril aj Tomáš Drucker, ktorý tvrdí, že napriek Pellegriniho funkcií expremiéra riadili v pozadí krajinu staré známe mená. Kiska sa mal podľa vlastných slov objaviť vo výpovediach aktuálne zadržaných policajtov, a preto prezradil, ako mala mafia ovládať našu krajinu.

Chcel som si dať od politiky pokoj, ale moje meno sa objavuje vo výpovediach zadržaných policajtov z akcií NAKA Očistec či Božie mlyny. Čo si o tom celom myslím? Bol som objektom ich záujmu. Ovládali políciu, NAKA, prokuratúru, špeciálnu prokuratúru aj sudcov. Mali vlastné kolečko spravodlivosti. Gašparova polícia strávila tisíce hodín v snahe zastrašiť ma a očierniť. Menila ľudí, ktorí sa vzopreli ich svojvôli. Namiesto toho, aby chránili ľudí ako Ján Kuciak a Martina Kušnírová, sa venovali vydieraniu a kriminalizácii nevinných a chráneniu gaunerov,“ píše Kiska, ktorý pred časom naložil Kollárovi kvôli diplomovej práci ako aj Ficovi, ktorý podľa neho skončí ako Mečiar.

Zašiel však aj oveľa ďalej a tvrdí, že o istých veciach mal vedomosť už dávnejšie. „Vedel som, že Gašpar je len Kaliňákom dosadený sluha a riadi ho Ficov priateľ Bödör. Mali v rukách celú políciu a prokuratúru, preto si trúfli aj na prezidenta. Mysleli si, že sa zľaknem a Fica pošlem na Ústavný súd. Spomeňte si len na to, koľkokrát Fico na tlačovke avizoval voči mne nejaké kroky, ktoré následne akože anonym poslal médiám a polícia sa nimi následne veľmi rýchlo a operatívne zaoberala. Fico vždy presne vedel, čo polícia robí proti jeho politickým oponentom. Niekto polícii politické objednávky dával, otázka je, kto? To, že som povedal, že náš štát ovláda mafia, nebola náhoda. O tajných konšpiračných poradách pod vedením Bödöra, kde sa rozhodovalo o osude ľudí na Slovensku, som vedel. Ako prezident som mal prístup k rôznym ľuďom a rôznym informáciám. Človek, ktorý mi to povedal, možno povie ešte oveľa viac. Je jasné, že NAKA ešte nedosiahla na vrchol pyramídy,“ dodáva bývalý prezident.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Andrej Kiska, Robert Fico