Andrej Kiska opäť ukázal veľké srdce: Dojemné gesto pre muža, ktorému umiera syn

Dátum:

Tento príbeh chytí za srdce každého. Prezident Andrej Kiska učí náš štát odpúšťať. Mužovi udelil milosť len preto, aby mohol posledné chvíle svojho chorého syna stráviť spolu s ním. 

Malý Maťko trpí ťažkou chorobou. Zákerný nádor na jeho mozgu nie je možné vyoperovať. Rodičia malého chlapčeka, Veronika a Martin prežili krušné chvíle. Uplynulý rok bol pre manželov naozaj veľmi náročný. Koncom roka 2015 diagnostikovali lekári ich malej ratolesti nádor na mozgu. Maťko prešiel mnohými vyšetreniami a podľa slov mami Veroniky, to bolo najhoršie počas radioterapie, ktorú musel absolvovať.

Okrem Maťka majú manželia ďalšie tri deti. Život sa však predvídať nedá a mnohokrát udrie príliš silno. Otec Martin, ktorého malý Maťko teraz veľmi potrebuje, sedí vo väzení za nezaplatený dlh 3 500 eur. Veronika, ktorá sama trpí cukrovkou a je na invalidnom dôchodku sa tak musí starať o tri malé deti a Maťka, ktorého stav je veľmi vážny a vyžaduje si neustálu pozornosť. Otec tak rodine veľmi chýba.

Veronika a Martin trest neodmietajú a ani sa rozsudku nebránia. Všetko, čo ich trápi je to, že to prišlo v tú najnevhodnejšiu chvíľu.

,,Najhoršie bolo, keď nám oznámili, že si ho máme užiť kým je ešte tu. A ja som vo väzení,“ vyjadril sa Martin v relácii Modré z neba.

O ich životnom príbehu sa však dozvedel Andrej Kiska, ktorý neváhal a Martinovi udelil milosť. Chorý Maťko tak môže cítiť lásku oboch rodičov.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...