Prezident Andrej Kiska urobil podľa dostupných informácii veľmi nečakané rozhodnutie. Z politiky sa rozhodne odísť nechystá a namiesto toho sa podujal na šokujúci krok…

Andrej Kiska, ktorý sa momentálne musí vysporiadať so škandálom okolo jeho firmy, v ktorej bol konateľom spolu s bratom a už obvineným E. Kučkovským, urobil podľa dostupných informácií nečakané rozhodnutie. Hoci sa očakávalo, že z politiky odíde, či dokonca (ako sám avízoval), možno skončí v cele na 7 až 12 rokov, zrejme bude všetko inak.

Aktuálny dosluhujúci prezident má podľa denníka Sme zakladať novú politickú stranu. Veľkú novinku má pritom ohlásiť po druhom kole prezidentských volieb. Hoci boli v minulosti spájaný so stranami Progresívne Slovensko a Spolu, ich ponuky na lídra strany podľa všetkého nateraz odmietol a namiesto toho rokoval s ekonómom Tomášom Meravým z Globsecu, ktorý bol aj v Kiskovom volebnom tíme.

Informáciu o spoločnom rokovaní potvrdil aj samotný Meravý, no nič bližšie nechcel zatiaľ  špecifikovať. O politickej strane sa dopočul aj Juraj Šeliga z iniciatívy Za slušné Slovensko, no podľa neho ide zatiaľ len o debaty. Samotný Kiska sa zatiaľ k novinke nevyjadruje, ale je zjavné, že má záujem pokračovať v parlamentnej politike.

Andrej Kiska má v pláne založiť politickú stranu

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook