Koncom apríla obletela celé Slovensko šokujúca správa o zdravotnom stave herca Andyho Hryca. Lekári mu totiž oznámili, že trpí akútnou leukémiou, pričom musel byť urgentne hospitalizovaný.

Herec Andy Hryc je už takmer dva mesiace hospitalizovaný na klinike hematológie a transfúziológie v bratislavskej nemocnici v Petržalke. Momentálne absolvuje náročnú liečbu akútnej leukémie a ako prezradil, má za sebou dva cykly chemoterapie a pred pár dňami podstúpil transplantáciu kostnej drene.

70-ročný umelec priznal, že náročný zákrok bol tým najhorším, čo v živote zažil. Zároveň si je však vedomý, že iba to môže zachrániť jeho život. Boj s rakovinou je pre neho čoraz ťažší, pričom schudol 16 kíl a zo štyroch stien v nemocničnej izbe mu už “preskakuje“.

Neostáva mu však nič iné ako vydržať, keďže po transplantácií nemá žiadnu imunitu a je nutné, aby sa vyhol akejkoľvek možnosti nakaziť sa čo i len chrípkou. Sú však aj veci, z ktorých sa momentálne úprimne teší. ,,Lekári povedali, že čísla sú výborné. Cítim sa veľmi dobre, teraz rehabilitujem,“ povedal Hryc pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Andy Hryc sa už dlhé mesiace nevidel so svojimi vnukmi

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/TV JOJ, FB/Andrej Hryc