Andy Hryc ako hosť relácie Opri sa o mňa opísal náročný boj s nevyliečiteľnou leukémiou, ktorá mu nielen strpčuje život, ale ho aj oň pomaly pripravuje. Vážený herec, ktorý svoje pôsobenie zasvätil podnikaniu, divadelným doskám a televíznej scéne, však svoj boj nevzdáva. Na svet sa pozerá optimistickým okom a silu mu dodáva pohľad na svoju rodinu a plnohodnotný život, ktorý viedol dlhé roky pred nakazením.

Stálica slovenského kultúrneho sveta sa na svoju chorobu nepozerá cez ružové okuliare, no realitu vníma triezvo. “Táto diagnóza je fatálna. To je diagnóza, ktorá sa nedá vyliečiť. Keby niekto našiel na to liek, tak dostane Nobelovu cenu. Dá sa jedine spríjemniť.. no, spríjemniť.. to je blbé slovo.. Nejakým spôsobom uľahčiť tomu pacientovi ten prechod do tej ďalšej dimenzie,” začal opisovať situáciu v rozhlasovej relácii RTVS.

Andy Hryc sa po diagnostikovaní leukémie dostavil do nemocnice, no z dôvodu koronavírusu zostal izolovaný. Po negatívnom výsledku testu na Covid-19 začal zdravotnícky tím s liečbou. “Skončilo to tak, že na tretí deň začali s chemoterapiou, nasadili mi chemoterapiu veľmi silnú, asi osemkrát takú silnú ako sa normálne dáva, lebo som bol v zúfalom stave. Mal som ešte aj obojstranný zápal pľúc, skrátka, bol som na pokraji existencie. Čo mi potom povedali lekári, že keby som prisiel o tri-štyri dni neskôr, tak som mŕtvy,” hovorí otvorene obľúbený herec.

Ani napriek tomu však hlavu neskláňa, práve naopak, na svoj doterajší život sa pozerá vyrovnane. “Ak sa dožijem 30. novembra, tak budem mať 71 rokov. Prežil som jeden nádherný život, robil som prácu, ktorú som mal veľmi rád, vychoval som dve nádherné deti, veľmi šikovné, a precestoval som celý svet. A vlastne som proste žil jeden plnohodnotný život. No a tak každému svieti sviečka a jedného dňa tá sviečka zhasne. Nikto nie je nesmrteľný, “ dodal Andy Hryc v rozhovore pre RTVS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rtvs.sk | Foto: IG/ stanatop, IG/ wandahrycova, YT, joj.sk