Oskarmi ovenčená hollywoodska herečka Angelina Jolie je nositeľkou niekoľkých tetovaní. Jedno z nich si dokonca dala vytetovať spoločne so svojím čoskoro bývalým manželom, Bradom Pittom, aby ich symbolicky spájalo. Dnes ku svojej zbierke prispela novým kúskom.

Angelina Jolie sa začala tetovať už v tínedžerskom veku. Jej telo je skrášlené viac ako tuctom tetovaní. Momentálne sa spoločne s rodinou nachádza v Kambodži, kde pracuje na nakrúcaní vojnovej drámy First They Killed My Father, ktorú aj režíruje. Svoje voľné chvíle trávi s rodinou, no neodmietne si zájsť ani do tetovacieho salónu, aby si dozdobila svoje telo. A to nie do hocijakého!

Na skrášľovaciu procedúru totiž zašla do salónu, ktorý prevádzkuje bývalý budhistický mních Ajarn Noo Kanpai. Jeho meno je považované za najznámejšie na svete v oblasti thajských tetovaní, známych aj pod názvom Sak Yan. Ide o štýl tetovania, ktorému sa tradične venujú mnísi a ich technika je oveľa bolestivejšia ako tradičné tetovanie strojčekom. Ide o vpichovanie chirurgickej ihly, pripevnenej na oceľovej tyči. Najvýraznejšou črtou tohto druhu tetovania je, že sa neaplikuje z estetických, ale z duchovných a náboženských dôvodov.

Ajarn Noo Kanpai za svoju kariéru už stihol potetovať aj iné celebrity, ako je Cara Delevingne alebo Michelle Rodriguez. Angelina už jeho salón navštívila aj v rokoch 2003 a 2004, keď si nechala potetovať rameno a časť chrbta. Tentokrát k svojim tetovaniam prispela niekoľkými budhistickými symbolmi a mantrami s ochrannou funkciou. Čo myslíte, chce sa tak ochrániť pred Bradom? Ten mal totiž údajne napadnúť ich adoptovaného syna, Maddoxa, kvôli čomu sa dvojica momentálne nachádza v rozvodovom konaní.

Nech už je to tak či onak, pomerne neznámy trend thajského tetovania sa vďaka Angeline dostáva na výslnie a inšpiruje mnoho žien na celom svete.

Zdroj: Thesun.co.uk, Dailymail.co.uk | Foto: Instagram, gettyimages.com