Igor Matovič prevzal krajinu v najhoršom období, aké sme na Slovensku doposiaľ zažili. Pandémia koronavírusu ho núti konať, pričom musí zavádzať radikálne opatrenia, za ktoré pravidelne schytáva od voličov poriadnu dávku kritiky. Na jednom z najtvrdších nariadení však rázne trvá.  

Premiér zvolal 1. apríla tlačovú besedu, pričom jeho vyjadrenia rozhodne neboli žiadnym žartom. Matovič totiž priznal, že Slovensko má v boji s ochorením COVID-19 iba dve možnosti. Zotrvanie núdzového stavu na niekoľko ďalších mesiacov je prvou alternatívou.

Druhou možnosťou je vypnutie celej krajiny tzv. blackout. Predseda strany OĽaNO v uplynulých dňoch vysvetlil, že to považuje za najlepšie riešenie a jedným dychom dodal, že by počas troch týždňov fungovali iba zásobovacie a záchranné služby. Rodák z Trnavy naznačil, že by tento stav mohol nastať od 1. mája.

Na vyjadrenia premiéra okamžite zareagovali Slováci, ktorí sa rozdelili na dva tábory. Ten prvý je presvedčený, že blackout by úplne zabil ekonomiku a následné oživenie podnikov by vôbec nemuselo prísť. Výsledkom by tak bola ekonomická katastrofa. Druhý tábor súhlasí s Matovičom, pričom považujú iba tento radikálny krok za najúčinnejší v boji s koronavírusom. Čo si o vypnutí Slovenska myslíte vy?

[poll id=”169″]

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: markiza.sk/Tomáš Benedikovič, Facebook/Igor Matovič