V priebehu uplynulej nedele došlo k leteckému nešťastiu, v dôsledku ktorého zahynulo 149 cestujúcich a 8-členná posádka. Medzi obeťami boli aj štyria Slováci. Išlo o novinárku Danicu Olexovú a rodinu slovenského poslanca Antona Hrnku. Zdrvený politik prehovoril o tragédií, ktorá ho postihla.

Iba šesť minút po štarte lietadla typu Boening 737 došlo za zatiaľ neobjasnených dôvodov k vážne poruche, ktorá spôsobila smrť 157 osôb z 33 krajín. Medzi cestujúcimi sa nachádzala aj manželka, dcéra a syn podpredsedu SNS, Antona Hrnku.

Politik, ktorý v priebehu pár sekúnd prišiel o celú rodinu, odišiel z domu v Stupave a momentálne sa nachádza u sestry Hanky. ,,Neviete si predstaviť, ako sa cíti. Aké je to prísť o svojich najbližších,“ uviedla pre plusku.sk. Zdrvený muž sa tak vrátil späť do svojho rodiska v žilinskej časti Budatín. Jeho širšia rodina je mu teraz veľkou oporou, keďže má päť sestier a štyroch bratov.

Aj napriek tomu, že boli nájdené obe čierne skrinky, zatiaľ nie je známy dôvod, prečo došlo k leteckému nešťastiu. Hrnko uviedol, že nemá žiadne bližšie informácie. „Neviem nič. Obráťte sa na ministerstvo zahraničných vecí, oni ma informujú, keď sa niečo dozvedia. Ale ja osobne po tom nepátram,“ uviedol politik. Je si totiž dobre vedomý, že jeho najbližších mu to už nevráti.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Anton Hrnko, YouTube