Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák sa dostal do povedomia ľudí pred pár rokmi, keď otvorene prehovoril o ,,zákulisí“ cirkvi. Jeho slová však neostali bez odozvy a nejaký čas bol v nemilosti kompetentných. Pre jeho úprimnosť sa tak stal správnym človekom pri podpore Zuzany Čaputovej ako kandidátky za prezidenta SR.

Emeritný arcibiskup Róbert Bezák sa v minulosti verejne vyjadril k nesprávnemu financovaniu v arcidiecéze. Náhle došlo k jeho odvolaniu, čo Slovákov veľmi nahnevalo, pričom táto téma rezonuje v spoločnosti doteraz. Aj napriek tomu, že si “užil“ svoje, stále ho zaujímajú aktuálne témy šíriace sa verejnosťou.

Aj z tohto dôvodu sa stal podporovateľom Zuzany Čaputovej, pričom otvorene priznal, že ju považuje za najvhodnejšieho kandidáta za prezidenta našej krajiny. Z ich stretnutia vznikli videá, a dokonca bola usporiadaná aj tlačovka.

Po jej zvolení však prišla nečakaná zmena. ,,S pani prezidentkou sa nestretávame, zabudla na mňa. Ale ja som rád, že ma tam nikto nevidí, ja som to nerobil kvôli tomu. Ak by zo strany pani prezidentky a tých, čo sú mi blízki, sa objavil záujem o môj názor, tak ho poviem,“ priznal pre cas.sk známy arcibiskup. Bezák však chápe, že nová hlava štátu má kopec povinností, ktoré majú momentálne prednosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, YouTube