Meteorológovia si boli ešte počas uplynulého týždňa takmer istí, že arktické mrazy sú minulosťou. Žiaľ, príroda je silnejšia a ukazuje naplno svoju silu. V závere tohto týždňa treba preto očakávať výrazné ochladenie.

Do našej oblasti sa podľa portálu imeteo.sk dostane opäť studený vzduch z Arktídy. Čakajú nás celodenné mrazy a nočné teploty do -15°C. Príjemné, jarné teploty, ktoré sme si počas tohto týždňa užívali, preruší vpád studeného arktického vzduchu.

Tento studený vzduch sa začne prejavovať v noci z piatku 16. marca na sobotu. Poklesnúť by mali najskôr teploty. Počas soboty 17. marca už treba v popoludňajších hodinách očakávať výdatné zrážky a to na celom našom území. Môžu byť dokonca i snehové – aj v nížinách.

“Studená arktická vzduchová hmota sa usadí nad Európou a už v nedeľu treba očakávať aj veľmi nízke ranné teploty a celodenné mrazy. Najmä v horských dolinách na severe sa v prípade zmenšenia oblačnosti a utíchnutí vetra očakávajú teploty, ktoré sa môžu priblížiť k -15°C. Najchladnejšie by malo byť v nedeľu, kedy bude mrznúť na celom území Slovenska a denné maximá vystúpia aj v najteplejších oblastiach len na -5 až -2°C. Vysoko pravdepodobné je aj že na severe sa opäť vyskytne arktický deň, tj. maximálna denná teplota nevystúpi nad -10°C,” informuje imeteo.sk.

Otepľovať by sa malo začiatkom nastávajúceho týždňa postupne. Nepôjde však o rapídne oteplenie. Podľa imeteo.sk, sa teplota bude z vysoko podpriemerných teplôt len pomaly dostávať do normálu. Vyskytovať sa budú naďalej mrazy a početné zrážky.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com