Slovenský raj každoročne privíta tisíce turistov, ktorí chcú na vlastné oči uzrieť Misové vodopády. Najnovšie video z tejto oblasti má však ďaleko od kochania sa prírodou. Dôvodom sú českí turisti, ktorí sa zachovali viac ako bezohľadne.

Andrea sa s rodinou vybrala do Slovenského raja do tiesňavy Suchá Belá. Zamierili si to k Misovým vodopádom, na ktorých sú upevnené rebríky. Je zaužívaným zvykom, že turisti po nich idú postupne s ohľadom na rýchlosť a výkon človeka pred ním.

Českí turisti sa však rozhodli nečakať a začali predbiehať ľudí popri rebríkoch na skalách. ,,Českí turisti si povedali, že oni v rade čakať nebudú, pchali sa medzi ľudí, ktorí teda niektorí mali čo robiť na rebríkoch. Vopchali sa presne pred otecka, ktorý niesol na chrbte dcérku. A, samozrejme… vybavení do hôr, športové sandále a tenisky,“ opísala situáciu na sociálnej sieti Andrea, ktorá si aroganciu mužov natočila na video.

Na incident zareagoval aj samotný riaditeľ Národného parku Slovenský raj, Tomáš Dražil. „Pracujem tu už 25 rokov, ale s takouto aroganciou som sa ešte nestretol. Musím priznať, že ma to riadne šokovalo, bohužiaľ, títo hulváti však neporušili náš predpis, lebo išli v telese chodníka a nevybočili z turistickej trasy. Myslím si však, že porušili inú právnu normu, keď ohrozovali turistov na zdraví, živote a bezpečnosti,” uviedol pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/d6v80

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Andrea Beneová, Pixabay |  Video: Streamable.com