Trenčianski diaľniční policajti boli svedkami arogantnej jazdy 59-ročného Milana z okresu Ilava, ktorý si vozovku pomýlil s pretekárskym okruhom. Po diaľnici sa totiž valil závratnou rýchlosťou 214 km/hodinu, ktorou neohrozoval len seba, ale aj ostatných účastníkov premávky.

Nezodpovedného vodiča Jeepu Grand Cherokee namerala policajná hliadka z Trenčína medzi Ilavou a Zamarovcami smerom na Bratislavu. Polícia šoféra okamžite zastavila, pričom bol vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu.

59-ročný Milan prekročil rýchlosť na danom úseku o 84 km/h, pričom uviedol, že tak urobil z bizarného dôvodu. S mužom na prahu šesťdesiatky sa mal chcieť údajne niekto pretekať, no svojho pochybenia si bol vedomý. Vodičovi bola priamo na mieste udelená 800 eurová, a teda najvyššia možná bloková pokuta, ktorú zaplatil priamo na mieste.

„Diaľniční policajti budú denne vykonávať kontroly merania rýchlosti jazdy. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodala Elena Antalová.

Zdroj: Polícia