26. mája v skorých ranných hodinách došlo v centre hlavného mesta k nečakanej dráme. Mnohí obyvatelia Bratislavy počuli počas pokojnej noci húkanie policajných sirén, a dokonca padlo aj niekoľko výstražných výstrelov. 

Slovenskí policajti boli kontaktovaní kolegami z Maďarska kvôli bielej dodávke, ktorá prešla cez hraničný priechod Čunovo-Rajka, pričom odmietla zastaviť. Vozidlo smerovalo do obce Rusovce a následne cez kruhový objazd na Dolnozemskú a Panónsku ulicu v Bratislave.

Dodávku prenasledovalo šesť policajných áut, no napokon muži zákona začali strieľať do pneumatík, v dôsledku čoho musel vodič zastaviť. Policajtom sa podarilo odstaviť auto pri pumpe v Ovsišti. Prišlo však nepríjemné prekvapenie, keďže z vozidla hneď vyskočilo 26 migrantov afganskej národnosti.

Vodič z Turecka a spolujazdkyňa, ktorá pochádza z Maďarska, boli na mieste zadržaní. Pre migrantov prišiel autobus Zboru väzenskej a justičnej stráže, pričom boli odovzdaní cudzineckej polícii. Polícia na sociálnej sieti zdôraznila, že počas zásahu nebol nikto z prenasledovaných zranený.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj  |  Foto: FB/Polícia SR  |  Video: Streamable.com