Hrozivá nehoda, pri ktorej zomrel len 2-ročný chlapec, sa stala v stredu v českom Humpolci. Po náraze letel detský kočík s 8-mesačným bábätkom až 40 metrov. Na povrch tiež vyplávali ďalšie detaily tragédie.

K hrozivej nehode došlo v stredu v doobedňajších hodinách, keď v českom Humpolci na Hradeckej ulici narazilo vozidlo do ženy s kočíkom a dvomi deťmi. 58-ročná žena, ktorá mala byť babička detí, bola s ľahkými zraneniami prevezená do nemocnice. Najhoršie dopadol 2-ročný chlapček, ktorý nehodu neprežil. V kočíku ležalo 8-mesačné dievčatko, ktoré bolo vo vážnom stave prevezené do nemocnice.

Podľa informácii českého Blesku mal byť vodič, ktorý spôsobil nehodu, bývalý policajt. Očitý svedok šoférujúci hneď za mužom, ktorý spôsobil nehodu, tvrdí, že išiel dosť rýchlo, pravdepodobne tak 70 km/h. Či však bolo práve toto príčinou nehody ale zatiaľ vyšetruje polícia.

Obyvatelia sú však z tragédie zhrození a nie sú na podobné nehody zvyknutí: „Vždy to bola kľudná lokalita. Na tom mieste bolo kedysi smetisko, ako deti sme sa tu hrávali a žiadne nebezpečie nehrozilo,“ uviedol jeden z miestnych. Ďalší však odhalil, že niektorí šoféri nie sú na tejto ceste príliš ohľaduplní: „Žijem tu už skoro 80 rokov a toto si tu nepamätám. Niektorí jazdia naozaj ako blázni,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Zpravodajství FTV Prima